Co szkodzi włosom latem? Czego używać żeby się chronić?

Lato, dla wielu osób to ulubiona pora roku. Cieszymy się ładną pogodą i słońcem. Ale to też czas, kiedy warto szczególnie zadbać o nasze włosy.

Jak chronić nasze włosy latem?

Jeżeli wybieramy się nad morze to musimy uważać na słoną wodę. Może ona przesuszać włosy i skórę głowy. Dlatego po każdej kąpieli w morzu powinnyśmy spłukać włosy słodką wodą. A wieczorem dokładnie je umyć przy użyciu delikatnego szamponu. Nie możemy też zapominać o odżywce, która je wzmocni i odżywi. Nasz kolejny wróg to promieniowanie UV. Słońce nie tylko naturalnie rozjaśnia nasze kosmyki, ale też je uszkadza. Na drogeryjnych półkach znajdziemy popularne kosmetyki, jednak ich jakość nie dorówna specjalistycznym preparatom – jak wspomina dla nas jeden z salonów fryzjerskich w sopocie. Używajmy ich regularnie. Bo skoro chronimy naszą skórę i oczy, to dlaczego miałyśmy zapominać o włosach? Nie zapominajmy też o kapeluszu lub chustce na głowę. Zwłaszcza jeśli zamierzamy spędzić cały dzień na świeżym powietrzu…

Te gadżety ochronią nas nie tylko przed szkodliwymi promieniami UV, ale też przed groźnymi poparzeniami słonecznymi czy udarem.

W olejach siła! – wykorzystuj je latem na swoje włosy

Nie zapominajmy o kosmetykach ochronnych, one również pomogą nam zadbać o kondycję naszych włosów. Warto postawić na olejki do włosów. Te produkty mają działanie odżywcze i ochronne. Jak przeprowadzić  zabieg olejowania? Nic prostszego! Wybrany olejek nakładamy na włosy co najmniej na godzinę, a jeśli to tylko możliwe to na całą noc. Następnie nasze loki owijamy ręcznikiem bądź specjalnym turbanem. Kolejny krok to mycie włosów delikatnym szamponem. Zabieg olejowania warto przeprowadzać regularnie. Dzięki temu nasze włosy i skóra głowy będą odżywione przez cały rok.

One thought on “Co szkodzi włosom latem? Czego używać żeby się chronić?

Dodaj komentarz