Witamina H, czyli związek wzmacniający włosy i zapobiegający ich wypadaniu

Kosmetyki mające w składzie witaminę H są polecane osobom, które chcą zadbać zarówno o mocne włosy, jak i skórę.. Dlaczego jest to związek o tak szerokim zastosowaniu w kosmetyce? W jakich produktach do pielęgnacji go szukać?

Biotyna – jakie ma działanie?

Biotyna to heterocykliczny organiczny związek chemiczny, który nazywany jest również witaminą H lub B7. Podobnie jak inne witaminy z grupy B rozpuszcza się w wodzie i pełni funkcję koenzymu uczestniczącego w licznych reakcjach zachodzących w ludzkim organizmie.

Z reguły kojarzona jest z tym, że ma pozytywny wpływ na włosy i skórę.. Zawiera cząsteczki siarki, które są niezbędne do produkcji keratyny (czyli podstawowego składnika budulcowego paznokci, włosów a częściowo i naskórka). Ponadto biotyna uczestniczy w podziałach komórkowych zachodzących w obrębie włosów, paznokci i skóry.

Na tym jednak nie kończy się rola biotyny. Jest to związek niezbędny nie tylko do tego, aby móc cieszyć się pięknym wyglądem skóry i mocnymi włosami. Witamina ta wchodzi w skład czterech karboksylaz, które pełnią ważną rolę w przemianach glukozy, lipidów, niektórych aminokwasów, oraz w przemianach energetycznych.

Kosmetyki z biotyną dla osób, które chcą wzmocnić włosy i zapobiec ich nadmiernemu wypadaniu

Biotyna to związek, który występuje w żywności. Jego źródłem są m.in. żółtka jaj kurzych, szpinak, migdały, orzechy włoskie, marchew. Jednak warto, żeby osoby chcące wzmocnić włosy i zapobiec ich nadmiernemu wypadaniu dbały nie tylko o urozmaiconą dietę. Jeszcze lepsze efekty mogą osiągnąć, jeśli włączą kosmetyki z biotyną do planu pielęgnacji.

Ich wybór jest bardzo duży, dlatego pojawia się pytanie, czym kierować się przy zakupie? Warto szukać kosmetyków ze starannie dobranym składem od uznanych producentów.

W skład linii wchodzą szampon i odżywka przeciw wypadaniu włosów. Polecane są w szczególności osobom, które zauważyły, że ich włosy są osłabione, zniszczone, pozbawione gęstości i wypadają w większych ilościach.

Zarówno szampon, jak i odżywka zawierają składniki, które wspomagają odbudowę keratyny, wzmacniają barierę ochroną skóry, wykazują właściwości antyoksydacyjne, stymulują mikrokrążenie i odbudowują strukturę włosów. Dzięki temu pomagają wzmocnić włosy, przywrócić im gęstość i blask, a także rozwiązują problem z nadmiernym wypadaniem.