Fryzura undercut – wszystko, co należy wiedzieć

Zazwyczaj to panie dominują w obszarze pielęgnacji włosów. Nie tylko jednak one dbają o swój wygląd – mężczyźni też poszukują pasujących im fryzur, chcą dobrze w nich wyglądać i się czuć. To przecież od wyglądu zależy pierwsze wrażenie. Ostatnio w zapytaniach o fryzury męskie pojawia się undercut — staje się modny.

Był noszony m. In. Przez Brada Pitta czy Justina Timberlake’a. Co to za rodzaj fryzury? Jak ją przygotować?

Co to jest undercut?

Undercut to fryzura, która rozpowszechniła się w latach 30. i 40. XX wieku. Składają się na nią krótkie lub wygolone boki oraz dłuższe włosy od góry, zakrywające część skroniową głowy. Istnieje kilka rodzajów tej fryzury. Różnią się one długością włosów, a także ich rodzajem – inny efekt będzie dawał undercut z prostymi włosami, a inny – z kręconymi.

Komu pasuje taka fryzura?

Ten rodzaj uczesania będzie szczególnie atrakcyjnie wyglądał na mężczyznach, którzy mają prostokątną, trójkątną lub owalną twarz. Odradza się jednak noszenie undercuta, jeśli jest ona okrągła – wygląda to niekorzystnie,  twarz wygląda na jeszcze bardziej okrągłą. Ta fryzura łatwiej stylizuje się na prostych, gładkich włosach – przy kręconych może pojawić się problem z wydobyciem skrętu.

Jak stylizować fryzurę undercut?

Włosy nie wymagają zbyt intensywnej pielęgnacji. Fryzura jest prosta w utrzymaniu. Pod koniec zabiegu fryzjer stylizuje włosy żelami na bazie wody, piankami i lakierem. W celu utrzymania fryzury w szyku może przydać się pomada do włosów. Pomoże w osiągnięciu wygładzonego zaczesania do tyłu. Jeśli włosy są kruche i łamliwe, zaleca się stosowanie odpowiedniej odżywki. W przypadku włosów kręconych jest to szczególnie wskazane – są bardziej podatne na utratę nawilżenia, puszenie się. Wybierając kosmetyki, należy więc wybierać te z lekkimi, bazującymi na wodzie formułami. Warto zainwestować także w sprej nadający włosom objętości w celu uniknięcia efektu przyklapnięcia.

Fryzura undercut nie jest dla każdego, jednak przy odpowiednim kształcie twarzy i odrobinie wysiłku zagwarantuje nieskazitelny wygląd. Z pewnością przyciągnie wzrok niejednej osoby.