Jak zrobić irokeza męskiego w 5 krokach? + potrzebne kosmetyki i akcesoria

Irokez to fryzura, która stała się popularna wśród afroamerykańskich mężczyzn. Obecnie chętnie noszą ją także Europejczycy. Ma charakterystyczny „V” kształt, który rozciąga się od czoła aż do tyłu głowy. Irokez jest łatwy do uzyskania i utrzymania, a także wygląda efektywnie. Jeśli chcesz mieć go na swojej głowie, sprawdź, jak go zrobić i czego będziesz potrzebował.

Irokez krok po kroku – jak zrobić?

Aby uzyskać na głowie oczekiwany efekt w postaci irokeza, postępuj zgodnie z poniższymi krokami:

  1. Zdecyduj, jaki kształt „V” chcesz uzyskać. Pamiętaj, że im bardziej wyraźny, tym ciężej będzie go utrzymać w jednym miejscu przez cały dzień.
  2. Umyj i osusz włosy, a następnie nałóż odżywkę lub piankę do włosów.
  3. Rozgrzej prostownicę.
  4. Za pomocą prostownicy, uformuj kształt „V”. Trzymaj ją wystarczająco długo na włosach, tak aby uzyskać trwały efekt, ale jednocześnie ich nie spalić.
  5. Na koniec spryskaj włosy lakierem do włosów i pozwól im wyschnąć.

Pamiętaj, że aby uzyskać i utrzymać idealny kształt, musisz regularnie modelować włosy. Irokez to fryzura, która wymaga trochę pracy, ale jest tego warta.

Jakich kosmetyków i akcesoriów potrzebujesz, aby zrobić irokeza?

Do zrobienia irokeza będziesz potrzebował:

  • prostownicy;
  • lakieru do włosów;
  • odżywki lub pianki do włosów;
  • szczotki lub grzebienia.

Jest więc to stosunkowo niewymagająca fryzura, która nie wymaga posiadania specjalistycznych kosmetyków. Choć robi się ją trudno, to możesz ją wykonać, mając w swoim domu tylko podstawowe produkty. W awaryjnym przypadku możesz także ominąć nakładanie odżywki lub pianki do włosów. Choć formowanie fryzury może być wówczas nieco bardziej czasochłonne, to zdecydowanie nie jest niemożliwe.