Wydobycie skrętu włosa – powrót do natury

Jeżeli Twoje włosy wiecznie się puszą, są niesforne, słabe, i mimo pielęgnacji nie możesz dojść z nimi do ładu czy osiągnąć efektu tafli – być może nie są one tak naprawdę proste lub falowane. One… Chcą się kręcić! Za pomocą kilku prostych kroków możesz wydobyć ze swoich włosów piękny, naturalny skręt.

Ponadto wprowadzając regularną pielęgnację przeznaczoną do włosów kręconych, w końcu Twoje pukle staną się piękne, zdrowe i błyszczące!

Jak wydobyć skręt z włosów?

Jeżeli już wiesz, że taki sposób pielęgnacji jest dla Ciebie, zarezerwuj sobie ok. 40 minut wolnego czasu. Będziesz potrzebować:

  • Szamponu i maski do włosów
  • Odżywki emolientowej
  • Aktywatora skrętu
  • Żelu do stylizacji fal i loków
  • Starej koszulki bawełnianej
  • Szczotki lub grzebienia
  • Olejku do włosów (opcjonalnie)

Rozczesz dokładnie włosy. Później nie będziesz już mogła tego zrobić, więc staraj się ich nie poplątać w trakcie mycia. Umyj włosy jak zawsze i nałóż maskę. Pozostaw na parę minut. Następnie z użyciem odżywki emolientowej zacznij ugniatać włosy od dołu, do góry. Trzymaj wtedy głowę w dół. Spłucz kosmetyk letnią wodą.

Teraz zaczyna się cała magia – zapomnij o ręczniku. Odciśnij wodę z włosów rękami lub w starą koszulkę i zacznij je znowu ugniatać tak, jak podczas nakładania odżywki. Poświęć na to kilka minut. Następnie powtórz krok z użyciem aktywatora skrętu – niewielką jego ilość wymieszaj z wodą, aby uniknąć efektu zlepionych strąków. Opcjonalnie możesz wykonać ugniatanie trzeci raz z użyciem jakiegoś stylizatora, np. żelu.

Ostatnim krokiem jest wysuszenie włosów suszarką (koniecznie z dyfuzorem!) lub pozwolenie im na samodzielne wyschnięcie. Gdyby jednak włosy zaczęły przypominać zlepione strąki, po prostu wgnieć w nie odrobinę olejku. Gotowe!