Najmodniejsza grzywka 2022 roku – Curtain Bangs

Ogólnie przyjęło się, że na grzywki decydują się zazwyczaj osoby, które chcą ukryć wysokie czoło. Kojarzymy je z czymś permanentnym, momentami uciążliwym, bo przecież raz ścięte włosy odrastają bardzo długo. A przecież twarze są różne, nie tylko wysokie, ale i szerokie, co również może być kompleksem.

Mamy rozwiązanie! Szturmem zdobywające serca użytkowników internetu… Curtain Bangs.

Co to jest Curtain Bangs? 

Curtain Bangs to rodzaj modnej ostatnimi czasy, dyskretnej grzywki. Polega ona na wydzieleniu dwóch niewielkich pasm włosów po obu stronach przedziałka, zaczesanie ich na przód twarzy i skrócenie pod odpowiednim kątem. Taką „grzywkę” zostawia się na widoku np. niewplatając w warkocz czy pomijając podczas wiązania kucyka.  W tłumaczeniu na polski, nazwa oznacza „grzywkę kurtynową”. Rzeczywiście, coś w tym jest, ponieważ w ten sposób przycięte pasma włosów okalają naszą twarz po bokach niczym kurtyny. To doskonała opcja dla osób o szerokiej twarzy, na której w ten sposób pojawią się wyszczuplające, pionowe linie.

Jak wykonać Curtain Bangs w domu?

Przede wszystkim, niezbędne będą bardzo ostre nożyczki. Cięcie włosów tępymi nożyczkami może skończyć się nierównym efektem i problemem z rozdwojonymi końcówkami w przyszłości. Pracę należy zacząć od dokładnego rozczesania włosów i wyznaczenia przedziałka, a następnie po obu jego stronach – dwóch trójkątów, tworzących razem trójkąt równoboczny. Pasma należy dokładnie zmoczyć i ponownie rozczesać drobnym grzebieniem. Następnie pojedynczo  skręcamy je w palcach i ucinamy pod kątem – im bliżej centrum twarzy, tym krótszy powinien być włos. Tak wystylizowana grzywka z pewnością będzie pasować każdemu!

One thought on “Najmodniejsza grzywka 2022 roku – Curtain Bangs

Dodaj komentarz