Zdrowe włosy – jak je pielęgnować i jakich kosmetyków używać?

Zdrowe, długie i lśniące włosy to atrybut każdej kobiety. Wydawać się może, że umycie włosów jest bardzo proste i nie potrzeba do tego wiele kosmetyków. Jednak nic bardziej mylnego. Aby prawidłowo oczyścić włosy, należy posiadać dwa szampony i trzy odżywki.

Warto także zaopatrzyć się w serum silikonowe, które zabezpieczy końcówki przed zniszczeniem.

Jak umyć włosy? – podstawy pielęgnacji zdrowych włosów

Do codziennego mycia należy używać łagodnego szamponu. Warto zaznaczyć, że należy myć nim wyłącznie skórę głowy. Jednak raz na tydzień należy oczyścić włosy także na długości, a do tego trzeba użyć mocnego szamponu. Nie należy zapomnieć, że proces mycia wykonuje się dwa razy, aby dokładnie oczyścić skórę z pozostałości kosmetyków. Po umyciu należy nałożyć odżywkę. Można wybrać emolientową, humektantową lub proteinową. Każda z nich odpowiada za coś innego. Pierwsza z nich zatrzymuje nawilżenie, druga go dostarcza, a trzecia uzupełnia niedobory np. keratyny, czyli budulca włosa. Na sam koniec należy nałożyć serum od ucha w dół, aby zabezpieczyć końcówki. Poza standardową pielęgnacją warto także dbać o włosy na inne sposoby. Zaleca się raz w tygodniu przeprowadzić olejowanie włosów. Polega ono na pokryciu włosów od ucha w dół olejem dobranym do porowatości włosa. Może to być np. olej arganowy lub kokosowy.

Następnie maską należy przeprowadzić emulowanie. Pozwoli to na domycie oleju, nie wysuszając tym samym włosów. Dzięki temu włosy staną się lśniące i odżywione. Należy także pamiętać, że przed każdym suszeniem, czy prostowaniem należy pokryć włosy serum ochronnym, który zabezpieczy je przed poparzeniem i zbytnim wysuszeniem.