Wybierasz pędzle do oczu? Sprawdź, na co zwrócić uwagę

Makijaż pozwala podkreślić urodę oraz wyrazić nasze własne ja. Pozwala także wyeksponować nasze atuty, które przyciągną uwagę innych. Niewątpliwie należą do nich nasze oczy. Aby wykonać ich prawidłowy makijaż, potrzebne nam będą odpowiednie pędzle do cieni. Które pędzle do oczu przydadzą się najbardziej?

Pędzle do cieni a rodzaje włosia

Pędzle do cieni, które wykorzystujemy do malowania oczu, nie mogą w żaden sposób ich podrażniać. Powinny być wykonane z materiałów wysokiej jakości. Jeśli pędzle podrażnią oko, mogą spowodować jego zaczerwienienie czy łzawienie, co z kolei sprawi ból oraz popsuje cały makijaż. Ogólnie na rynku akcesoriów kosmetycznych do wyboru są pędzle wykonane z włosia naturalnego i syntetycznego.

W Mac Cosmetics te pierwsze zostały jednak zastąpione produktami syntetycznymi. Pomimo że przyjęło się, że pędzle o włosiu naturalnym są najlepsze do nakładania produktów sypkich (ograniczając zsypywanie się proszku podczas aplikacji), oferowane w Mac Cosmetisc produkty, nie ustępują im miejsca! Bardzo dobrze utrzymują na sobie sypkie kosmetyki, co zapewnia ich specjalny sposób nacinania i porowatość, imitująca naturalny włos. Dodatkowo są to pędzle odporne na eksploatację.

Śmiało więc możemy powiedzieć, że pędzle o syntetycznym włosiu sprawdzają się najlepiej nie tylko, gdy chcemy rozprowadzić nimi produkty płynne lub o konsystencji kremu, ale i kosmetyki sypkie.

Pędzle do nakładania cieni

Pędzle do cieni to podstawowe wyposażenie, pozwalające na zrobienie makijażu oczu. Często są to płaskie, lekko zaokrąglone pędzelki, przypominające kształtem języczek czy łopatkę. Ich spłaszczenie pozwala nabrać cień a następnie ulokować go wybranym miejscu – w kąciku oka albo na powiece. Takie pędzle do cieni możemy docisnąć mocniej do powieki, bez ryzyka rozsypania się nakładanego proszku.

Przy wyborze pędzla powinnyśmy dopasować jego rozmiar do powieki. Dobrze też wybierać produkty wyższej jakości, które nie gubią włosia oraz nie zostawiają smug podczas aplikacji cieni. Pamiętajmy też, że delikatne i gęstsze włosie nie tylko sprawi, że aplikacja będzie przyjemniejsza, ale także wykonamy ją dokładniej, bardziej równomiernie.

Czym blendować cienie?

Blendowanie cieni, czyli technika makijażu, w której różnokolorowe cienie płynnie przechodzą jeden w drugi, musi być wykonana specjalnym narzędziem. Służy do tego mały, owalny i puchaty pędzelek. Cechować go powinno miękkie, delikatne włosie. Musi być ono elastyczne i łatwo uginać się, aby umożliwić rozcieranie i mieszanie cieni.

Jaki pędzel do eyelinera?

Te osoby, które chcą narysować precyzyjną linię na krawędzi górnej powieki, muszą zaopatrzyć się w pędzel do wykonywania kresek. Tego rodzaju pędzelek nie powinien być zbyt duży, ale za to dość cienki i zakończony szpicem. Ewentualnie odpowiedni będzie pędzel ścięty. 

Pędzle do eyelinera mają też nieco śliskie i ukośne włoski, które pozwalają nabrać produkt, a następnie łatwo rozprowadzić go na powiece. Ponieważ wykonanie linii wymaga precyzji, sięgajmy po takie pędzelki, które będą bardzo dobrze trzymać się w ręce i nie będą się wyślizgiwać. Sprawdźmy też czy aluminiowa nasadka stabilnie trzyma włosie.

Pędzle kulkowe do makijażu oczu

Do podkreślenia dolnej powieki przyda się pędzel kulkowy. Dodatkowo możemy nim rozświetlać kąciki oczu. To także dobry pędzel do nakładania cieni błyszczących. Z powodzeniem podkreślimy nim także załamanie powieki. Tego rodzaju pędzel jest więc uniwersalnym produktem, który dodatkowo pozwoli nam na blendowanie cieni.

W tym przypadku dobrze jest wybierać pędzle o miękkim włosiu. Dzięki temu unikniemy podrażnienia oczu, o co jest nietrudno, zwłaszcza przy makijażu dolnej powieki. Jeśli nie wiemy, jaki rozmiar pędzla wybrać, skuśmy się na ten „średni”. Będzie on pasować do większości z nas i nie zatraci swojego uniwersalnego charakteru.

Nie zapomnijmy o brwiach

Zwieńczeniem makijażu oczu jest oczywiście odpowiednie pomalowanie naszych brwi. W ich przypadku powinniśmy wybrać pędzel płaski i ukośnie przycięty. Powinien mieć gęstą, zbitą strukturę. Takie włosie umożliwi narysowanie kształtu łuku brwiowego, który następnie wypełnimy odpowiednim cieniem. Pędzel tego rodzaju pozwoli nam na zachowanie precyzji.