Lato z przedłużanymi warkoczami – jak zrobić tę fryzurę i co jest potrzebne?

Każda z nas, odwiedzając polskie miejscowości turystyczne, na pewno natknęła się na stoiska z kolorowymi warkoczykami afrykańskimi. Atrakcja niewątpliwie uwielbiana przez dzieci. Wplecenie pasma syntetycznych włosów w jeden warkoczyk może kosztować nawet 15 zł, a efekt nie jest zbyt widoczny. A co, jeżeli za niewiele większą kwotę, można stworzyć na włosach prawdziwe, tęczowe cudo?

Przedłużane warkocze bokserskie – hit tego lata

Do wykonania tej fryzury tak naprawdę wystarczy zaopatrzyć się w syntetyczne włosy. Dostaniemy je w każdym większym „chińskim sklepie”. Mają formę grubego warkocza, są dostępne w wielu kolorach. Możemy natrafić na włosy w jednolitym kolorze, a także na dwukolorowe ombre. Jeżeli nie radzimy sobie zbyt dobrze z warkoczami dobieranymi, możemy poprosić o pomoc doświadczoną koleżankę.

Przedłużane warkocze – co będzie potrzebne?

  • Syntetyczne włosy
  • Guma lub lakier do włosów
  • Szczotka, grzebień
  • Dwie drobne gumeczki typu loom bands
  • Olejek lub serum sylikonowe

Wykonanie przedłużanych warkocze

Pracę nad fryzurą należy zacząć od dokładnego umycia włosów, najlepiej bez żadnej odżywki, aby zbyt szybko się nie przetłuściły – chcesz przecież cieszyć się efektem przez kilka dni.

Kiedy włosy będą już suche, rozczesz je dokładnie i rozdziel równym przedziałkiem. Dokładnie zabezpiecz końcówki za pomocą olejku lub serum sylikonowego, aby nie uległy zniszczeniu czy zmatowieniu. Syntetyczny warkocz rozpleć i podzieli na dwie równe części. Teraz możesz już zacząć zaplątać jeden z dobieranych warkoczy. Nie żałuj przy tym gumy do włosów.  Zdecyduj, od którego momentu chcesz zacząć wplatać syntetyczne włosy. Kontynuuj zaplatanie, dobierając na zmianę naturalne i sztuczne włosy. Z reszty upleć zwykły warkocz, a końcówkę zwiąż gumką. Teraz powtórz wszystkie kroki po drugiej stronie głowy. Utrwal całość lakierem.  Gotowe!